Ohodnoť jednotlivé projekty z Praktické výzvy. Rozděl mezi ně 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 a 100 bodů podle toho, nakolik tě zaujaly. Čím vyšší počet bodů projektu udělíš, tím ho považuješ za nápaditější.
a
Finalistka třídila odpad, který vyprodukovala během jednoho dne. Následně udělala statistiku, kolik z toho se dá zrecyklovat, a vyvodila obecné závěry.
b
Finalistka připravila speciální kontejner, do kterého mohli dobrovolníci z řad spolužáků a sousedů vložit staré nebo nenošené oblečení. Na konci týdne pak sbírku protřídila. Kousky, které lze použít a nadále nosit, donesla do místní charity a zbytek na místa, kde mohou ještě využít některé jeho části, například látku, zipy, knoflíky atd.
c
Finalistka nazvala svůj projekt Hravá recyklace. Během týdne zašla do místní základní školy. Tam při hodinách výtvarné výchovy učila děti, jak zrecyklovat materiály, které najdou běžně doma. Případně jak tyto materiály nahradit takovými, které méně zatěžují prostředí.
d
Finalistka sepsala seznam věcí z domácnosti, jež lze vložit do domácího kompostu, který pak může sloužit jako hnojivo do květináčů a malých skleníků. Zaměřila se především na zbytky z vaření.
e
Finalistka složila píseň o recyklování s chytlavým refrénem: Recykluju, recykluješ, recyklujeme a natočila k ní klip.
f
Finalistka přišla s nápady, jak originálně obnovovat šatník bez kupování nového oblečení.
g
Finalistka vyrobila látkové tašky na nákup s obrázkem a nápisem Recykluj s Cool Girl!
h
Finalistka natočila vtipné video, které ukazuje, co všechno z běžné domácnosti se dá recyklovat.
i
Finalistka vytvořila videonávod, v němž ukázala, čím vším může každý nahradit plasty, které běžně používáme.
j
Finalistka iniciovala výzvu se sloganem Začni u sebe! Ve videu vyzývá diváky, aby udělali fotku před a poté, co provedou nějakou zásadní změnu, která se týká recyklování a odpadů, a snímky následně uveřejnili na svých profilech s haštagy: #zacniusebepred #zacniusebepote